13 apríla 2006

Tak toto sa môže stať len mne! (takmer fiktívny príbeh pôvodne určený na hodinu SJ)


  Dnes je deň, na ktorý sa oplatilo čakať tak dlho. Dnes je deň, ktorý môže od základov zmeniť môj život. Dnes je deň, v ktorý nesmiem meškať, musím prísť dokonca ešte skôr. Však musím predviesť, aký som zodpovedný a dochvíľny. Najmä preto, že to je pravda!

  Deň sa začal dobre. Teplá voda nešla a ľadová sprcha ma prebrala ako nikdy. Keď som celý svieži vyšiel z kúpeľne a šiel si spraviť raňajky, tak som nechtiac vstúpil do vážneho konfliktu. Ale musíte uznať, že to bola jej chyba! Ona bola tvrdohlavá a neústupčivá. Ona ma zdržiavala, hoci vedela, že sa strašne ponáhľam a nemám čas na hlúposti. Snažil som sa ju presvedčiť, nech je povoľnejšia. Zasypával som ju milými rečičkami, no nepomohlo to. Potom som sa snažil použiť trošku fyzickej sily a ona sviňucha sa mi vyšmykla a rozrezala mi palec. Rana bola hlboká a začala silno krvácať. Bolesť som však necítil. V afekte som ju oplieskal o umývadlo a zahrnul nepríčetným vreskotom a tými najvulgárnejšími slovami, ktoré mám v slovníku. Keby som mal viac času, tak z nej vymlátim dušu, ale už som aj tak meškal. Nechal som ju tam v hanbe ležať...

  Išiel som si ošetriť krvácajúci palec a vychystať sa na odchod. Kým som sa obliekal, presviedčal som sám seba, aký som pokojný a akú mám skvelú náladu. Autobus som nestihol, ďalší pre istotu meškal. Do mesta som prišiel neskoro, už na dohodnutom mieste nikto nebol.

  Cestou domou, neuveriteľne dlhou, som rozmýšľal, či som si práve zničil celý život, alebo len tento deň. Vedel som len jedno, za všetko mohla ona! Ešte stále ležala v kuchyni na zemi, hádam aj v bezvedomí. Nechcel som ju ani vidieť, vzal som ju opatrne do rúk a hodil do koša. Konzerva hlúpa...!      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators