24 mája 2006

To sú mi veci!


  "28. septembra 2007 sa definitívne prestanú vyrábať legendárne procesory od Intelu - 386 a 486, píše stránka Reg Hardware. Stane sa tak po 21 rokoch, resp. v prípade 486 po takmer 18 a pol roku od ich uvedenia na trh. Objednávky na ich výrobu budú prijímané do 30. 3. 2007.

  Procesory 386 a 486 sa i v súčasnosti využívajú v rôznych zariadeniach, ktoré boli pre ne zostrojené a ich výkon im dodnes stačí. Perličkou je i údajné používanie v raketoplánoch Shuttle.

  Rozhodnutie o ukončení výroby vyplýva z predpovede, že v uvedenom období už bude dopyt po takýchto procesoroch primalý, aby sa ich výroba oplatila." (Filip Hanker, Živě.sk)

  Kladiem si otázku, ako my, ľudia 21. storočia, sa vyrovnáme s faktom, že sa ešte vyrábajú 386-tky...

   7 komentárov:

   et007 povedal(a)...

   A vieš koľko rokov sa vyrábajú bicykle?

   filoss povedal(a)...

   No, zaujímavá otázka... povolal som na pomoc všemocný Google a ten mi odpovedal - výroba bicyklov začala koncom 19. storočia... takže rokov habadej! Ale tak uznaj, 386-tky! a som myslel, že po nich ani pes neštekne a oni ich ešte vyrábajú!

   martin povedal(a)...

   no nahodou ja som sa na 286-tke naucil abecedu (mal som asi 5 r.) a tam boli napr. super hry sokoban a ine teraz si uz nepamatam. potom na 486 som hral hru Another world a to je proste moja srdcovka doteraz best hra ever a aj daco som skusal programovat. vtedy sa procesor fakt vyuzival procak na 101% nie ako teraz sa iba plitva vykonom, ked som si chcel na 486 zahrat Dunu 2 tak som musel pri spusteni prejst a upravit asi 120timi krokmi aby som nechal iba veci potrebne na chod pocitaca a aby som mal dost vykonu na spustenie hry. takze to bol slastny pocit ked po cca 20 minutovom spustani som si zahral hru a pri programovani vtedy stacilo pouzit delay(3); jaj kde su tie casy mojho bezstarostneho detstva ked som si musel v slovniku hladat co znamena slovo "wall" a lustil som kody na hru Duck Tales pripadne SimCity. ah jaj ...

   martin povedal(a)...

   vsimol som si mnozstvo chyb v mojom textiku tak sa ospravedlnujem narocnemu citatelovi. dolezite su myslienky nie forma ...

   nezname diewca z inej planety =:D povedal(a)...

   a to was zaujimaju taketo weci?

   nezname diewca z inej planety povedal(a)...

   mueheheheeee. skuste hadat kto som!

   filoss povedal(a)...

   zatiaľ netuším...

   Zverejnenie komentára

      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators