18 júna 2006

Pocity (alebo aj o tom, že budete ľutovať)


  Voľby máme za sebou. Práve v tomto čase sú známe výsledky, ktoré sa nebudú veľmi líšiť od skutočnosti. Z ostatného všeľudového hlasovania mám zmiešané pocity.

  Očakával som, že SDKÚ-DS svojím výsledkom prekvapí. Vychádzal som aj z volieb v roku 2002 a hovorili o tom aj názory obyvateľov, ktorí sú naklonení reformám a chcú, aby boli hotové a prinášali svoje ovocie. Nepochybne sa niektorí voliči nechali zlanáriť na sympatickú p. Radičovú, ktorej je ľahké dôverovať.

  Prekvapením pre mňa bol neúspech Slobodného fóra. Nezhody v tejto novej strane jej silne uškodili, ale nečakal som, že by sa "billboardová kráľovná" Mártináková zastavila pred bránami parlamentu. Aj kvôli tomuto prekvapeniu mi ušiel tiket...

  Teší ma neúspech KSS, o ktorej si myslím, že už na slovenskej politickej scéne nemá miesto a jej opätovné vtiahnutie do parlamentu by bolo omylom. Verím, že táto porážka umožní občanom zabudnúť na extrémnu ľavicu a v ďalších voľbách nebude figurovať.

  Hlboké sklamanie pociťujem pri pohľade na výsledok SNS. Strana bez kvalitného programu, bez cesty a vízie, so smutnou minulosťou a tragikomickým vedením dostala podporu každého desiateho obyvateľa.
  Kamarát mi pred voľbami napísal, že či nechcem voliť SNS. Obratom som ho vyviedol z omylu a opísal svoje pohoršenie. On na to povedal, že sa mi diví. "Však je s nimi sranda! Takto bude sranda štyri roky!" Neviem, či budúcnosť Slovenska je budovatelná zábavou a úbohými škandálmi, ktorých bude zaručene neúrekom!

  Vysvetlí mi niekto, čo sa to na Slovensku robí? To sme takí nacionalisti, že nám stačí pár urážok Maďarov a niekoľkokrát zopakovaná čarovná formulka o autonómii južného Slovenska, aby sme dali svoj hlas Slotovi?

  Čo Vám sľúbila SNS a nemohla Vám dať iná, rozumnejšia strana?

  Karikatúra politika, hulvát Slota Vám, národne cítiacim Slovákom, sľúbil, že Vás nesklame. Ja tvrdím - a to si zapamätajte, lebo dôjde na moje slová! -, že ľutovať budete. Osobnosť lídra národniarov má na to všetky predpoklady!

   4 komentárov:

   et007 povedal(a)...

   Jediným prekvapením volieb je výsledok SDKÚ. Vďaka Radičovej priamo, ale v skutočnosti vďaka Dzurindovej taktike, ako využil (použil) svoje vládne možnosti na záver panovania.

   polimer povedal(a)...

   Keď premyšlám nad našou politickou scénou okamžite ma napadne: "Litánie k Satanovi..a.. kde sú teraz kritický realistický basnici" je úplne jedno kto je pri moci ... k***t ako k***t

   pewa povedal(a)...

   Filip,Filip velmi velmi zle pises o SNS,vsak vies aky je moj nazor,myslim ze si tam napisal velmi velke nezmysli....btwSMK su nacionalisti omnoho vacsi-extremistickí

   filoss povedal(a)...

   nezmysly? hej? no, bol by som rád, keby jestvovala nejaká vyššia mocnosť, čo by ma o tom presvedčila, bo nemyslím si, že som ďaleko od pravdy... slota je u mňa na čiernej listine... zaslúžene!!

   Zverejnenie komentára

      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators