17 júla 2006

Nečakanie


  Tak som si povedal, že zas začnem čítať knihy. Však je najvyšší čas! Kým som chodil na gympel a neustále vytváral dojem systematickej prípravy z hodiny na hodinu, veľa času nebolo. Teraz je leto, a je hádam neslušné prežívať časť slnečných dní nad knihou, ale už nemôžem ďalej zaháľať. Na čo čakať? Musím opäť začať čítať, lebo nikdy v živote nestihnem načrieť dostatočne hlboko do sveta literatúry. Odkladať túto milú povinnosť na neskoršie, keď sa zaradím medzi pracujúcu vrstvu, či nebodaj na časy šťastného prežívania dôchodku, by bolo nesporne omylom. Ba dokonca životnou chybou! Však ťažko povedať, či budem vedieť kde mám zuby, a čo ešte aby som sa utápal v knihách!

  Nečakal som dlho a hopsa hejsa, zutekal som do knižnice. Nečakanie na Godota som považoval za príjemný a humorný začiatok. O tejto knihe som na maturách splietal dve na tri a pritom som ani netušil, o čom je... Dnes už viem! Prelúskal som sa ňou a som nadmieru spokojný.

  Zajtra sa chopím diela Silný pocit čistoty. Čo bude ďalej, netuším. Ale je z čoho vyberať!


  Dialóg opäť humoristický (Lasica a Satinský, Nečakanie na Godota, 1968):

  S: Vravíte, že je najkrajšia? Na tú si počkám.
  L: Nebude vám prekážať, že je rozvedená?
  S: Mne na tom nezáleží. Ale možno to bude prekážať mojej manželke.
  L: Nuž manželstvo - je manželstvo. Veru tak.
  S: Čo sa mňa týka, nemôžem sa sťažovať.
  L: Vám je hej. Vy ste sprostý. Ale čo ja? Ktorá pôjde za intelektuála?

  Aha, takže tým to bude! Už viem, kde je pes zakopaný! :o)


   4 komentárov:

   Alexandra povedal(a)...

   Tak to mas pravdu, ze treba vyuzit prazdniny na citanie, lebo cez rok sa kniham moc neda venovat, aj ja cez leto, precitam vzdy najviac knih a celkom sa mi zda uzitocne stravit cas pri knihe. Clovek si rozsiri trosku obzor, zlepsi gramatiku a vyjadrovanie.

   filoss povedal(a)...

   No, lenže z môjho plánu zostali len trosky - Slovenská národná knižnica knihy cez leto nepožičiava, lebo opravuje výťahy (kokos, za výhovorka!) a to, čo mám doma ma momentálne moc neláka. Takže za celé leto som prečítal dve knihy... hanba mi! (hoci, ešte by som mohol čo-to stihnúť...)

   palino povedal(a)...

   ..všetko oukej.. jalenže straaaaaaašne zháňam knihu nečakanie na godota a je to asi tá najnezohnavateľnejšejšejšejšia kniha na sweete.. hmm :(

   palino

   filoss povedal(a)...

   to ti verím, ja som zháňal svojho času knihu Kameň múdrosti, ale tiež jej nikde nieto. Nečakanie som mal požičané so Slovenskej národnej knižnice

   Zverejnenie komentára

      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators