27 novembra 2006

Matkin píše nový román!


  Verím, že nikomu z vás nemusím Maxima E. Matkina predstavovať. Prerazil nečakane, prostredníctvom internetového magazínu inZine. Keď ho svet spoznal, vydal tri knihy – všetko bestsellery. Píše pre denník Pravda, časopis ELLE a od novembra už aj pre T-Station. Exluzívne. Nový román!!!

  Dňa 25. júla 2001 publikoval internetový magazín inZine prvú kapitolu fenomenálneho románu Maxima E Matkina Polnočný denník. Nikto vtedy ešte netušil, že bol svedkom udalosti, ktorá značne ovplyvnila knižný trh na Slovensku. Matkin začal písať dielko, ktoré dodnes figuruje v rebríčkoch najpredávanejších kníh. Po uverejnení 24 kapitol Matkina oslovilo vydavateľstvo Slovart a vydalo Polnočný denník v náklade 2000 kusov. Všetky sa rozpredali behom niekoľkých týždňov...

  Úspech bol neuveriteľný, avšak pochopiteľný. Predsa len román o ľudských vzťahoch, ktorý je na míle vzdialený od primitívnych ženských románov, na Slovensku chýbal. Ak ho k tomu napísal autor, ktorý tají svoju identitu tak dôkladne, že ju dodnes nepoznáme, zvedavosť ľudí mu zaručí predajnosť.

  Po megaúspechu Polnočného denníka začal písať Matkin pre denník Pravda. Spomínam si, ako som trikrát do týždňa počas celých letných prázdnin bežal do novinového stánku kúpiť si Pravdu, aby som sa mohol zahĺbiť do ďalších dielov románu Láska je chyba v programe. Ešte dnes mám stránky denníka odložené v útrobách svojej skrine. Rok na to napísal Maxim ďalší román na pokračovanie – Mexickú vlnu.

  Pre vtedajších fanúšikov bolo veľkým sklamaním, že magazín inZine uhynul. Na slovenskom internete niečo podobné chýbalo takmer rok a pol. Až potom, pre mňa úplne nečakane, vznikol nový portál Station.sk. Síce výrazne poznačený majiteľmi, ale predsa jedinečný a združujúci ľudí ako Elena Akácsová, Peter Pišťanek či Maxim E. Matkin.

  Dnes som opäť trochu poblúdil internetom a čo nevidím. Maxim E. Matkin píše nový román exkluzívne pre T-Station.sk! Čo k tomu dodať? Nejdem plýtvať slovami a idem si užiť svojú pravidelnú dávku Matkina! Hor sa za mnou!      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators