17 novembra 2006

Stále bližšie k Hobbitovi!


  TASR zverejnila informáciu, že hollywoodsky producent Saul Zaentz naďalej plánuje nakrútiť film Hobbit. Zaentz to viedol v rozhovore s nemeckým filmovým magazínom Cinema. Podľa dostupných informácií by mal Zaentz získať autorské práva na megaúspešnú knihu J. R. R. Tolkiena na budúci rok.

  Informácia to ale nie je nijak nová. Zaentz sa k Hobbitovi vyjadruje v pravidelných intervaloch a vzrušuje verejnosť kusými a povrchnými informáciami. Trojnásobný víťaz Oscara sa v podobnom zmysle vyjadril napríklad už v marci tohto roku v Toronte.

  Čo všetko teda vieme o pripravovanom filme dnes? Ako to s ním vyzerá?

  Celý projekt - tak ako v prípade trilógie Pán prsteňov - chce produkovať New Line Cinema a na režisérsku stoličku chce posadiť osvedčeného Petra Jacksona. Ten si splnil svoj celoživotný sen nakrútením King Konga (2006) a hádam by sa podujal na návrat do Stredozeme.

  Prvé vydanie knižného Hobbita sa datuje na rok 1937 a teda skôr, ako po oslave svojej sedemdesiatky, sa do kín isto nedostane. (Nutné je podotknúť, že Hobbit sa už na obrazovky dostal, a to v roku 1977, kedy Arthur Rankin Junior natočil animovaný film. Ten je však podľa recenzií zatratenia hodný. Ťažko mi je to posúdiť, na Slovensko sa totiž nikdy nedostal).

  Do ohlasovanej výroby by sa mali zapojiť spoločnosti WingNut Films (ktorú vlastní Peter Jackson), WETA Digital (ktorá sa zaoberá špeciálnymi vizuálnymi efektami a preslávila sa Pánom prsteňov) a je možné, že sa zapojí aj The Saul Zaentz Company.

  Rozpočet v súčastnosti nie je známy, ale keď ešte neznámemu Jacksonovi zverili v roku 1999 na nakrútenie trilógie o Prsteni 300 miliónov dolárov (Spoločenstvo prsteňa stálo 93 miliónov!), je isté, že sa peniazmi šetriť nebude.

  Ďalej je viac než pravdepodobné, že ak by Jackson začal nakrúcať Hobbita, chcel by do hlavných úloh obsadiť Iana McKellena (Gandalf) a Andyho Serkisa (Glum). Či by do úlohy Bilba postaví opäť Iana Holma ale už nie je isté. Je totiž dosť možné, že do nultého diela ságy by sa hodil niekto mladší.

  Vysoko pravdepodobné je aj to, že scenár by vzišiel od tých istých ľudí, ktorí získali za Pána prsteňov cenu Akadémie filmových umení a vied - teda Fran Walsh, Philipp Boyens a Peter Jackson.

  O hudbu by sa mal postarať Howard Shore (Mlčanie jahniat, Philadelphia, Sedem, Otec v sukni, King Kong, Pán prsteňov - za každý diel trilógie získal Oscara a k tomu dva Zlaté glóbusy!!!).

  Dnes o filme viacej nevieme - dokonca aj horeuvedené informácie môžu postihnúť veľké zmeny. V jedno však skalopevne verím. Film Hobbit bude natočený! A to je predsa úžasná informácia! No nie?!


      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators