17 júna 2007

Z dnešných správ...


  Minister školstva Ján Mikolaj tvrdí, že niektoré stredné odborné školy by chceli udeľovať bakalárske tituly. Podľa jeho vyjadrení o takúto možnosť prejavujú najväčší záujem najmä stavebné školy, ktoré majú aj potrebné technické a personálne zabezpečenie výučby. "Ak zoženú jedného docenta, ktorý ich bude garantovať, môžu si dať žiadosť, aby mohli vzniknúť ako vysoká odborná škola," dodal Mikolaj pre agentúru SITA.

  "Myslíme si, že aj toto môžeme považovať za spôsob, ako zlepšiť slovenské vysoké školstvo. Otvoríme čo najviac škôl, poskytneme vysokoškolské vzdelanie všetkým záujemcom a raz možno bude na Slovensku každý občas s titulom pred menom. Budeme svetovým unikátom a zas si budeme všetci rovní, ako za starých dobrých čias," načrtol svoje plány Mikolaj.

  ---

  Na Dni sociálnej demokracie v areáli výstaviska Agrokomplex v Nitre sa zúčastnilo vyše tisíc ľudí z rôznych kútov Slovenska. Ako uviedol portál SME.sk, "na mítingu sa zišli vrcholní predstavitelia Smeru-SD vrátane predsedu strany a premiéra Róberta Fica, predsedu parlamentu Pavla Pašku a takmer všetkých ministrov. Záujem návštevníkov Fica potešil. 'Keby ľudia verili tomu, čo píšu noviny, čo vysielajú rádiá a čo vidíme v televízií, tak by sem určite neprišli,' poznamenal."

  "Média už dlhodobo poškodzujú dobré meno súčasnej vlády, ale sľubujem, že už to nepotrvá dlho! Už čoskoro predložíme na rokovanie vlády návrh na vytvorenie Ministerstva propagandy, ktoré bude mať okrem iného za úlohu aj tú onú... cenzúru!"

  ---

  Na dnešnom zasadnutí snemu KDH delegáti v najväčšej miere podporili na post šéfa Pavla Hrušovského. Získal 194 hlasov z 337. Vyzývateľ Vladimír Palko presvedčil "iba" 110 delegátov. Podľa informácií denníka SME podpredseda strany Smer-SD Dušan Čaplovič zablahoželal staronovému predsedovi KDH Pavlovi Hrušovskému k jeho opätovnému zvoleniu. "Ja osobne som rád, že vyhralo umiernené krídlo v KDH, ktoré je tolerantné a ochotné viesť dialóg," povedal pre TASR Čaplovič. Ako dodal, Smer-SD bude mať s kresťanskými demokratmi rovnaké vzťahy ako doteraz a zdôraznil, že ho teší fakt, že v KDH nezvíťazilo fundamentálne talibanistické krídlo.

  "Viete, Palko s nami nechcel ísť do vlády, a to mu rozhodne neodpustíme! Kto nie je s nami, je proti nám - proti demokratickému, sociálnemu Slovensku," dodal Čaplovič.

  ---

  Organizácia Spojených národov zaviedla do kalendárov nový pamätný deň: Medzinárodný deň nenásilia. Ten sa bude oslavovať 2. októbra - na výročie narodenia Mahátma Gándhiho, vodcu nenásilného povstania Indov proti britskej koloniálnej nadvláde. OSN v sobotňajšom vyhlásení vyzvala všetky členské krajiny, aby si tento deň pripomenuli vhodným spôsobom a šírili odkaz nenásilia.

  "Už máme Svetový deň populácie, Svetový deň bozku, Svetový deň mokradí, Deň stromov, ale stále je v kalendári množstvo nevyužitých dní. Povolávame preto špeciálnu komisiu, ktorá do konca roka zaplní každý deň v roku. Táto úloha má v súčastnosti najvyššiu prioritu na pôde OSN. Keďže nezvládame zabezpečovanie svetového mieru, budeme aspoň reformovať a redigovať kalendáre."


  (autor čerpal so spravodajstva SME.sk)

      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators