23 júna 2008

Otehotneli 16-ročné dievčatá zámerne?


  Mesto Gloucester v americkom štáte Massachusetts sa v posledných dňoch preslávilo po celom svete. Na miestnej strednej škole totiž vypukol škandál o zámernom otehotnení tunajších študentiek.

  Kým v minulých rokoch na škole otehotneli ročne zhruba tri až štyri dievčatá, v tomto roku je evidovaných už 17 prípadov. Časopis Time k tomu priniesol znepokojujúcu správu o študentkách, ktoré údajne uzavreli dohodu, že budú mať dieťa v rovnakom školskom roku. Väčšina z nich pritom nedovŕšila 16 rokov života.

  Dievčatá otehotneli so svojimi spolužiakmi, medzi otcami sú aj miestni mladíci a pravdepodobne aj jeden 24-ročný bezdomovec. Podľa zákonov štátu Massachusets je pritom zakázané mať pohlavný styk s osobou mladšou ako 16 rokov. Miestne úrady preto zvažujú, či vzniesť obvinenie zo znásilnenia.

  Prípad vyvolal vlnu záujmu. Správca školy Christopher Farmer priznáva, že bol kontaktovaný mnohými americkými médiami, ale aj novinármi z Brazílie, Británie, Francúzska a Talianska. U nás správu zverejnili napríklad denník SME, portál Pravda.sk a TA3.com.

  Miestne noviny Gloucester Daily Times však niektoré informácie vyvracajú. Christopher Farmer pre ne totiž povedal, že nikdy nepočul „o dohode medzi študentkami, kým o tom nenapísal časopis Time. Všetko čo vieme je, že malá skupina dievčat nebola sklamaná, keď zistila, že čaká dieťa. Nepočul som o spoločnej snahe otehotnieť.“

  Matka jednej študentky ďalej dodáva, že od svojej dcéry vie o dohode medzi študentkami. Avšak túto dohodu urobili až potom, ako zistili, že sú tehotné, a jej jediným dôvodom je, aby si pomáhali pri výchove a spoločne dokončili školu.

  Kiež by (aspoň) miestne noviny prinášali pravdivé informácie...


  (zdroje: SME, Pravda, TA 3, Time, Gloucester Daily Times, WBZ TV, Boston Herald)   3 komentárov:

   severka povedal(a)...

   media pišu že mali dohodu,ak je to tak ,tak je to další čierný bod tzv liberalnej vychovy

   Filip Struhárik povedal(a)...

   áno, médiá to píšu, ale prešiel som viacero textov (nie len tie uvedené v zdrojoch) a väčšina sa opiera len o tvrdenia z časopisu Time.

   Gloucester Daily Times je síce jediný, ktorý uvádza iné fakty, ale ja v kútiku duše verím, že sú pravdivé.

   Ak by to však predsa bola pravda, nie je to len ďalší dôkaz nedostatkov - ako uvádzaš - "liberálnej výchovy". Ale možno aj zlyhaním tamojších rodín ako fundamentálneho výchovného elementu, ktorého úlohy sa neraz nešťastne snažíme preniesť na štát a školstvo

   Lev bez hrivy povedal(a)...

   Este je mozne aj to, ze sa predcasne zacala uhorcickova sezona...

   Zverejnenie komentára

      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators