21 júla 2008

SME nepísalo o Radičovej "v pohode"


  Na začiatok pár citácií z titulnej strany včerajšieho SME-čka:

  „Prezidentskí kandidáti cez víkend ukázali, o akých voličov sa zaujímajú“

  „Hlavní prezidentskí kandidáti Ivan Gašparovič a Iveta Radičová pracovali cez víkend na svojom obraze pred verejnosťou. Prezident si vybral športové podujatia, poslankyňa SDKÚ išla na festival Pohoda za Václavom Havlom.“

  Cez víkend prezident Ivan Gašparovič aj poslankyňa SDKÚ Iveta Radičová dali ako najväčší favoriti budúcoročných volieb hlavy štátu jasne najavo, akí budú kandidáti a komu sa budú chcieť prihovoriť.
  Prezident v sobotu sedel na tribúne bratislavského Slovanu, aby si pozrel prvé kolo futbalovej ligy a včera sa opäť zúčastnil na pezinskej Babe na pretekoch do vrchu, ktoré v pretekárskej kombinéze označil v živom rozhovore pre televíziu TA 3 za európsky unikát.
  Radičová sobotu strávila v Trenčíne na festivale Pohoda, predovšetkým po boku bývalého československého prezidenta Václava Havla.“

  (Jozef Čevojec: Gašparovič jazdil do vrchu, Radičová bola na Pohode. In: SME, č. 168; 21. 7. 2008)

  Na záver pár otázok:

  Je rozdiel vo víkendových aktivitách kandidátov na prezidenta taký fatálny, že by si zasluhoval priestor na titulnej strane?

  Možno z tejto komparácie vyvodzovať záver, že kandidáti na post hlavy štátu dali jasne najavo, akí sú „a komu sa budú chcieť prihovoriť“?

  Nie je v článku použitých priveľa komentatívnych prvkov?

  Majú komentatívne prvky v spravodajstve priestor?

  Necítiť z príspevku zaujatosť a neobjektívnosť?


  Poznámka: Denník SME je hlavným mediálnym partnerom festivalu Pohoda.

  - - - - - - - -

  Pridajte si nás do svojej RSS čítačky, alebo využite službu, ktorá vás upozorní na každý nový príspevok zaslaním e-mailu na vašu adresu.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators