18 augusta 2008

Slovenské feministky sú nespokojné. Pripravujú veľké protesty proti vláde


  Čas plynie, bolo povedané už dávno a odvtedy sa veľa nezmenilo. Akurát Maďari ukradli Sumerom kolesá, zostrojili koče a „dokočovali“ to z Mongolska až pod Karpaty. A keď došli až hen k mútnym vodám Dunaja, čo nevidia?! Pár utopencov pod starnúcim Starým mostom (čakajúcim na rekonštrukciu) a Milana Urbániho s Tesco igelitkou, ktorú rýchlym krokom a celý spotený odnáša do pochmúrneho a strach naháňajúceho sídla HZDS. V okne mu už máva Zdenka Kramplová, ktorá po čase zamávala aj budove ministerstva poľného a maštaľného hospodárstva. Bola z nej totiž vyhodená. Vykopol ju ten, čo ju už dávnejšie nazval „hruštičkou húževnatou“ (Pomôcka: Ryba smrdí od hlavy, Mečiar tiež). A aby nešla s prázdnymi rukami, vykydlo sa na ňu ešte trochu svinstva, čo v Hnutí napochytro našli (majú ho ale ešte dosť aj pre iných drzáňov netransparentných).

  Maďari si pri tomto pohľade preglgli až im vo vyschnutých krkoch zapraskalo a rozhodli sa radšej ostať na južnej strane Dunaja. Nie je to síce bohviečo, ale späť do púšte Gobi sa im nechce. Asi aj preto, že na východe sa začali hlučné presuny ruskej armády do krajiny Gruzínskej. Kruté boje Dávida s Goliášom ich neláka uzrieť z blízka, oni sa k nim radšej ani nebudú vyjadrovať. Hoci: „Maďarská vláda a politická elita sú schopné do sekundy reagovať na zmätené reči bláznivého slovenského politika, v porovnaní s tým je súčasná zdržanlivosť (vyjadriť sa k vojne, pozn.) vyslovene trápna“ (citované z maďarského denníka Népszabadság).

  Domov sa maďarskému národu nechce aj preto, že neďaleko ich pradomoviny oxidujú čínsky komunisti, ktorí sú kapitalistickejší ako ktorýkoľvek západný štát. Radšej ostanú tu a budú mať Balaton, než hen na východe nekonečné stepi. Radšej tu ostať nepochopeným národom z ugrofínskej jazykovej skupiny, než ležať medzi dvoma mocibažnými mocnosťami. Radšej mať za suseda zbytočných a spolitizovaných Matičiarov, ako počúvať oslavy príchodu nového roku inokedy ako na Silvestra.

  A tak ostali. Postavili si stany, neskôr hrady, paneláky a business centrá. A čakajú, kedy sa im ich severný sused bude vyhrážať, že ich hlavné mesto zrovná „na tankoch“ (lebo chcú vykonať genocídu na slovenských Rómoch).

  A čas plynie, bolo povedané už dávno a odvtedy sa fakt veľa nezmenilo...

  - - - - - -

  Na tomto mieste, by každý normálny blogger svoj text ukončil. No svedomitý [budúci (?)] novinár a blogger svojim čitateľom, ktorí sú lační po poznaní a múdrosti ako takej, ponúka i bohatú prílohu. (Tajne pri tom dúfa, že mu hlasovaním na vybrali.sme.sk pomôžete zviditeľniť sa v informáciami preplnenom svete. :) Preto ak chcete vedieť viac, ak chcete investovať trochu času kvôli vlastnému vzdelaniu, zhlboka sa nadýchnite a čítajte ďalej. Dozviete sa veľa novôt z domova, cudziny i z diania na sieti. Zároveň bude doplnené to, čo vo vyššie spomenutom texte bolo len letmo načrtnuté. A tiež pochopíte titulok článku. Takže - príjemné čítanie a úspešný týždeň!

  - - - - - -


  Novoty z domova

  Vo vláde skončila ministerka pôdohospodárstva Zdenka Kramplová. O jej odvolanie majestátneho Vodcu Slovákov požiadal majiteľ Elektry Vladimír Mečiar. Oficiálnym dôvodom je netransparentný tender na informačné technológie na ministerstve a škandál okolo darcov HZDS. K dôvodom na odvolanie sa vyjadruje aj komentátor denníka SME Peter Schutz:

  „Skutočné dôvody pádu Kramplovej sú nejasné, jasné je iba to, že ak politická zodpovednosť v HZDS neexistovala 17 rokov, tak v auguste 2008 je pravdepodobnejšia snehová víchrica a cunami v Gabčíkove, ako jej zrodenie.“

  K podozrivým darom Hnutiu, ktorému napríklad sedem miliónov daroval invalidný dôchodca žijúci v ošarpanej garsónke sa Kramplová vyjadrila:

  „Na Západe poznám veľa ľudí, ktorí sú nesmierne bohatí, chodia v ošúchaných rifliach (...) Starí ľudia majú iné hodnoty. (...) Nespochybňovala by som hodnoty tých ľudí. Nie každý, kto má veľa peňazí býva v luxusnom dome. Ako človek na dôchodku to možno nepotreboval. (...) Starý človek asi rozmýšľa inak. Boli to jeho úspory, prečo by to nemohol urobiť.“

  Vyhodením Kramplovej z ministerského kresla na Slovensku končí posledná žena vo vláde. Ostali tam už len samí chlapi a jeden mimozemšťan. Keď túto skutočnosť zistili feministické hnutia, v okamihu ohlásili pripravované demonštrácie pred Úradom vlády. Podarilo sa nám spojiť s nemenovanou členkou organizačného výboru protestnej akcie, ktorá nám prezradila, že feministky z celého Slovenska smerujú do Bratislavy (Národná diaľničná spoločnosť a Dopravná polícia preto varujú pred zvýšeným počtom žien za volantom) a budú pred Úradom vlády držať hladovku (čiže grepovú alebo kapustnicovú diétu), „kým premiér nezaručí rovnosť pohlaví vo vláde“. V bratislavskej pobočke feministického združenia Riasenka&Špirála sa už údajne pripravuje tlač veľkých transparentov z riasených a vzdušných materiálov, ktoré sú hitom tohto leta. Transparenty majú hlásať: „Ženy sú zárukou harmónie a úspechu“, „Volebné právo nám nestačí!“, „Radičová na hrad!“ alebo „Nech žije slovenská parenica!“.

  ...

  Ján Slota sa na nedávnych celým Slovenskom pripomínaných oslavách 145. výročia vzniku Matice slovenskej nechal počuť, že Maďari pochádzajú z púšte Gobi v Mongolsku. Poddaní ho však nepochopili správne. Nebola to výčitka, Slota len poukazoval na to, ako ďaleko to môže pracovitý národ s pevnou vôľou dotiahnuť.

  Novoty zo zahraničia

  Ruský útok v Gruzínsku vyvolal celosvetové pohoršenie, ale nik sa neodhodlal proti Moskve akokoľvek zakročiť. Spravodlivosť preto vzali do rúk ruské bobry, ktoré prehrýzli strategický kábel na juhouralskej železnici. Tá patrí medzi veľmi dôležité objekty pre ruskú armádu. Písala o tom Petra Procházková, ktorá sa vo svojom článku zamýšľa aj nad tým, ako by asi dopadlo Slovensko, keby sa rozhodlo bombardovať predmestie Budapešti, lebo Maďari útočia na rómske dediny. Procházková si myslí, že keby Bratislava chcela obsadiť Maďarsko, aby zabránila genocíde na Rómoch, svet by ju tvrdo potrestal. (Ja si myslím, že Slovensko by našim južným susedom v prípadnom útoku na rómske dediny dokonca pomohlo. Veď rasizmus a xenofóbia sú u nás silne zakorenené, nadanie nesprávne sa rozhodnúť je našim národným príznakom. A špinavú robotu radi necháme robiť iných, aby sme sa následne mohli tváriť nevinne, či dokonca ako poškodení, ktorí o ničom netušili.)

  Napriek tomu, že rusko-gruzínska vojna pripomína súboj Dávida s Goliášom (Rusi majú 32 tisíc tankov a vyše 1800 bojových lietadiel, Gruzínci majú tankov len 128, lietadiel osem), aj za pomoci nasadenej brazílskej špecializovanej jednotky, sa Gruzíncom podarilo vybojovať dva ťažké boje. Gruzínsky džudista Irakli Cirekidze porazil vo finále Rusa Ivana Peršina a pôvodom brazílske volejbalové duo Cristina Santannová a Andrezza Chagasová, ktoré už dva roky vlastní gruzínske pasy, porazilo v plážovom volejbale ruský tím.

  ...

  Svetové média priniesli informáciu, že dievčatko, ktoré spievalo pieseň na otváracom ceremoniály olympijských hier, bolo nedostatočne pekné, a preto ho na pódiu nahradilo iné, spievajúce na plejbek. Prezradil to hudobný režisér ceremoniálu. To by nebolo také strašné, veď (možno) ani Britney nenaspievala všetko sama, ale správa pokračuje a píše sa v nej, že pre väčší efekt ohňostrojov boli niektoré pasáže vopred vytvorené. Áno, niektoré ohňostroje neboli skutočné! Nakrútili ich pre prípad zlej viditeľnosti zapríčinenej smogom. Som zvedavý, kedy sa objaví správa, že vlastne celý ceremoniál sa neodohrával v Pekingu, dokonca ani v Číne, ale úplne inde (šepká sa čosi o tom, že by to mohlo byť malajské Kuala Lumpur).

  Na sieti...

  ...sa Wabt zamýšľa nad tým, ako sa s vynachádzaním všakovakých vôni usilujeme o „vzájomnú pachovú prijateľnosť“ a stávame s tak „pachovými pokrytcami“ pokrývajúcimi svoje telo umelými vôňami.

  ...

  Zaujímavý pohľad na olympiádu v Pekingu, no najmä na Čínu samotnú ponúka Edo Chmelár. Okrem iného píše:

  „...Čína je kapitalistickejšia ako ktorýkoľvek západný štát. Všetko poľnohospodárstvo je sprivatizované, väčšina priemyslu tiež a okrem energetiky ceny nie sú nijako regulované (dokonca ani bývanie, ako na Slovensku). Prístup na trh je úplne slobodný, slobodnejší ako v okolitých ázijských krajinách.“

  „Kým my tu konštruujeme neexistujúce hrozby z Iránu a podvyživenej severnej Kórei, Čína v tichosti dorastá na šovinistickú vojenskú veľmoc s veľmi nepríjemnou asertívnou diplomaciou, ktorá západnému svetu narobí väčšie starosti ako všetky súčasné pseudoproblémy dohromady.“

  ...

  Poznámka: Autor si zakladá na tom, aby čitateľ nedokázal rozlíšiť realitu od fikcie. Tak ako tomu bolo napríklad tu, tu aj tu. A tak tomu bude na večné veky. Aj tak je všetko to, o čom tu píšem, hlúposť a zbytočnosť. Márnosť nad márnosť. Veď jediným dôležitým na tomto svete je... zdravie... či láska? Alebo to boli peniaze? No, to už nechám na Vás...

  Dovidenia opäť v pondelok :)

  - - - - - -

  Práve ste dočítali Browser, pravidelnú rubriku blogu Bútľavá vŕba, ktorá vychádza každý pondelok. Ostatný Browser si môžete prečítať tu. Archív všetkých Browserov nájdete tu.

  Chcete sa stať pravidelným čitateľom Browsera?
  Pridajte si nás do svojej RSS čítačky, alebo využite e-mailovú notifikáciu.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators