11 augusta 2008

Som s5


  S náznakom hnačky, prachom v očiach a pretrvávajúcim pocitom neznesiteľných horúčav – teda čerstvo po návrate z dovolenky – sa opäť ozývam.

  A hneď v úvode sa musím priznať k radosti, ktorú ste mi pred časom urobili - a síce, že ste dostali posledný Browser na titulku Vybrali.sme.sk a aj tým zabezpečili tomuto skromnému a bezvýznamnému blogu nevídanú návštevnosť. Podľa monitoringu návštevnosti systému Naj.sk sa Bútľavá vŕba v 31. týždni (od 28. júla do 3. augusta) umiestnila na piatom mieste (zo 186 monitorovaných webov) v sekcii weblogov. Za túto anomáliu všetkým veľmi pekne ďakujem.

  Oukej, dosť bolo narcizmu :)

  V poslednom čase ma hlboko zasiahli nové vedecké zistenia. Prvým bola informácia, že na štyroch obyvateľov planéty vraj pripadá jedna krava. Tieto „mliekonosné“ zvieratá vraj pridávajú do atmosféry ročne takmer 100 miliónov ton metánu, z čoho vyplýva, že poľnohospodárske farmy produkujú viac skleníkových plynov ako autá. Spasiť nás môže len nový vynález nemeckých vedcov, ktorý údajne vynašli tabletku proti prdeniu kráv. Zaujímalo by ma, ako taká tabletka funguje a kde sa tie vetry podejú po jej užití...

  Druhým významným poznatkom je, že pri parlamente je najviac porušené geomagnetické pole. K tejto správe sa trefne vyjadruje lemuel poukazujúc na absurdnosť takéhoto výskumu, ktorý rieši „fundamentálne otázky posúvajúce ľudské chápanie s potenciálom zmeniť naše životy ako ich poznáme“.

  Posledným významným vedeckým poznatkom je krátka poznámka v skvelom Alenkinom texte. Tá sa letmo dotýka skutočnosti, že mužské fotoreceptory nedokážu / nepotrebujú rozlišovať 150 spektrálnych farieb („Chceš indigovú alebo azúrovú kravatu?“ „Modrú.“). Tomuto z vlastnej skúsenosti verím. (Inak, Alenka sa snaží schudnúť behaním, trdlo jedno :)

  V závere by som chcel upriamiť vašu pozornosť na Hyenov prejav k nám, Slovákom, pretože ho ťaží „pomyslenie na to, že sme národ hlupákov, slabochov, ktorí potrebujú Vodcu, pohodlných egoistov, tupých nacionalistov a zlostných dôchodcov“. Desí ho predstava, „že sme sa za tých devätnásť rokov nič nenaučili a naše deti vychovávame tiež v takom duchu. Lebo síce je skvelé, že máme v Bruseli registrovanú parenicu, ale úprimne: stačia vám fakt tie papuče, pivo a Panelák?“.

  Toľko na tento týždeň. V najbližších dňoch sa budem snažiť dobehnúť všetko, čo som na dovolenke zameškal a v pondelok z toho prinesiem stručný výcuc. Zatiaľ dovidenia ;)

  - - - - - -

  Práve ste dočítali Browser, pravidelnú týždennú rubriku blogu Bútľavá vŕba. Ostatný Browser si môžete prečítať tu. Archív všetkých Browserov nájdete tu.

  Chcete sa stať pravidelným čitateľom Browsera?
  Pridajte si nás do svojej RSS čítačky, alebo využite službu, ktorá vás upozorní na každý nový príspevok zaslaním e-mailu na vašu adresu.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators