28 septembra 2008

Tutková chce ohroziť právnu stabilitu Slovenska


  Nevideli ste niekto servítky? Nie?! Sakra, tak teraz si ich nebudem dávať pred ústa. Nevadí...?

  Ľudia, čo tam po tom, aké slová si ja vezmem do huby? Všetko je jedno! Už minule som vám vravel, že je zvrhlé a nechutné zabíjať spermie nárazom do gumenej steny, keď si plachtia (vzduchom?) v rýchlosti 45 km/h! A vy furt nič! Žijete si svoje životy a nechcete pochopiť, že dnešný svet pácha genocídu na nenarodených deťoch!

  Ste slepí?! Tak sa pozrite!

  No čo, gumkáči moji? Obracia sa vám žalúdok? Nech! Všetci do jedného máte ruky od krvi a nemáte Pilátovu možnosť umyť si ich! Nútite osamelú ženu vyrábať podobné kampane a nedožičíte jej, aby si založila rodinu, o ktorej stále kváka. Však ona nechce šokovať svet, obracať vaše žalúdky. Jej to vôbec nerobí dobre.

  Tie obrázky sú zvrhlé a ani ona sa na ne nechce pozerať. To, že nimi má otapetovanú celú izbu a dokonca používa aj toaleťák s podobnými motívmi predsa nič neznamená. Ona je vyštudované chúďa v krutom a bezcitnom svete. Chce nám len ukázať pravdu. Chce, aby sme sa zamysleli. A podobné kampane predsa fungujú, nie?

  Janka tiež vraví, že...

  „... dnešná legislatíva a medzinárodné konvencie v rozvinutom svete upierajú právnu ochranu dieťaťu počas celej doby prenatálneho vývoja, pretože spoločnosť nevidí hodnotu v ľudskom živote. Faktom je, že rôznym segmentom spoločnosti vyhovuje, že dieťa pred narodením právnu ochranu nemá...“

  Janka bez akýchkoľvek pochýb vie, kedy začína ľudský život...

  „... a preto sa musíme ako spoločnosť rozhodnúť, v akom bode vývoja ľudského života prisúdime tomuto človeku práva osoby, z ktorých najzákladnejšie je právo nebyť zabitý.“

  Áno, nemýlite sa ak sa domnievate, že spôsobilosť na práva by mal mať aj zhluk buniek, a to už zhruba 0,6 sekundy po počatí. Ak nie ešte skôr. Janka má však klapky na očiach – inak povedané, chce zaviesť do slovenského práva monstróznu koninu.

  V Ústave Slovenskej republiky sa totiž v článku 14 píše, že „každý ma spôsobilosť na práva“. Pod slovom „každý“ sa myslí osoba, ktorá sa narodila. Ak by sme za osobu považovali aj nenarodené dieťa (teda presne to, čo žiada Janka), urobilo by to v slovenskom práve fenomenálny galimatiáš. Niečo také by nedokázali zosnovať ani vrcholné právnické špičky na Pravnickej fakulte UK (napr.: 1 a 2).

  Ak by sme totiž priznali nenarodenému dieťaťu spôsobilosť na práva, nemohli by sme mu uznať len právo na život, ale aj iné základné ľudské práva: nesmel by byť svojvoľne zatknutý (tehotnú mamičku preto nemožno zavrieť), mohol by si slobodne zvoliť bydlisko, mal by právo vlastniť majetok a dediť (to by bolo švandy, keby dedili aj nenarodení, nemyslíte?) a tak ďalej. Dôsledky tuposti, ktorú Janka chce zapísať do análov slovenského práva, by zaručili viac zábavy ako silvestrovské estrády.

  A preto, Janka, na kolenách ťa prosím. Ušetri nás – obyčajných vrahov spermií podporovaných farmaceutickými spoločnosťami, ktoré do nás pchajú všakovaké antikoncepcie – ušetri nás od svojich pubertálnych výkrikov a tie svoje sado-maso plagátiky si niekam strč. (A odpusť mi ten slovník. Ale snažím sa aspoň slovami priblížiť na úroveň ktorú si dosiahla, keď si sa začala ukájať zverejňovaním obludných nechutností. Niečo podobné, myslím, robila Paris Hilton, keď svetu ukazovala videá zo svojej spálne...)

  Janka, nepreháňaj to. Pred rokom som sa ťa aj pri pive zastal, hoci si začala trošku tvrdo. Ak chceš zakázať potraty, nech sa páči, pracuj na tom. Ale opakujem, tieto kampane nikam nevedú. Skonči s tým populisticko-militaristickým extrémizmom vrhajúcim zlé svetlo na ľudí, ktorí chcú podobné zmeny ako ty. Prestaň plašiť, nevytáčaj nás a pristúp konečne k serióznej a zmierlivej (!) diskusii. Jedine tak môžeš niečo dosiahnuť.

  A prosím, nesnaž sa o priznanie práv ľudským plodom. Taká koncentrovaná a intenzívna hlúposť ma vytáča. Pokús sa vidieť veci v širších súvislostiach a skús zachovať to, že Slovensko je (podľa prvého článku našej Ústavy) právnym štátom. Ľudskou osobnosťou môže byť len narodený človek a nepokúšaj sa o atentát na slovenskú legislatívu.

  Poznámka pre korektnosť:

  To, že priznanie ľudských práv nenarodenému dieťaťu môže v slovenskom právnom systéme urobiť totálny bordel, som neobjavil ja, ale dozvedel som sa to od múdrych ľudí z tretieho sektora (ešte v čase, keď Janka-štátnička nehovorila o týchto bombastických reformách slovenského práva). V súčasnosti na nich svojimi smradľavými bombami útočí premiér Fico. Obviňuje ich z klamstiev (chce dokonca ospravedlnenie, sob jeden!) a tvrdí, že sú platení americkým finančníkom, ktorý je proti súčasnej vláde (to je jasné, keby nebol proti nej, staval by sochy veľkého náčelníka Fica za maďarsko-americké prachy v mestách na južnom Slovensku). Ale nebudem sa rozčuľovať, veď ja som tiež len poplatný novinár ako všetci ostatní.

  Nečítajte ma! Klamem. Kradnem. A som vrah účastný na novodobej genocíde.

  Poznámka na záver:

  Ospravedlňujem sa všetkým čitateľom, že som bol nediplomatický a nedržal som sa korektných termínov (citujúc odbornú literatúru by som mal miesto slova podvodník povedať osoba eticky dezorientovaná, o tlstom by som mal hovoriť ako o gravitačne odlišnom, o nízkom ako o osobe smerujúcej hore, o homosexuáloch ako o inak milujúcich a o neschopných ako o odlišne schopných).

  Avšak kvôli kecom pána premiéra a slečny Tutkovej strácam servítky spred úst. Mrzí ma to (ahaho, zas klame, pisálek jeden!). Už sa to nebude opakovať (teda, ak nebudem písať o škole :).

  - - - - - -

  Práve ste dočítali Browser, pravidelnú rubriku blogu Bútľavá vŕba, ktorá vychádza každý pondelok. Ostatný Browser si môžete prečítať tu. Archív všetkých Browserov nájdete tu.

  Chcete sa stať pravidelným čitateľom Browsera?

  Pridajte si nás do svojej RSS čítačky, alebo využite e-mailovú notifikáciu.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators