12 októbra 2008

Špica, podľa slovenských médií som kritik :)


  Oficiálne oznamujem, že som sa stal kritikom. Nerobím si srandu. Túto skutočnosť potvrdila väčšina slovenských médií. Ďakujem.

  Viete, prišlo to nečakane. Ani som nepocítil žiadnu výraznú zmenu. V zrkadle vyzerám furt rovnako, zarastený som ako už v piatok, hlas mi nezhrubol, údy nespevneli. Akurát... áno, spomínam si! Ráno, keď som tesne pred dvanástou vstal z postele, mal som taký divný pocit v krku. Sprvoti som sa preľakol, že na mňa niečo lezie. Ale už viem, že to nebol bacil. Bol to znak toho, že som kritik. Oficiálne. Je to potvrdené!

  Rádio Expres totiž v piatok, 10. októbra 2008 prinieslo správu, že „poslanec SMERu Ján Podmanický, o ktorom sa špekulovalo že by mohol zasadnúť do kresla ministra kultúry je autorom doslovu v zbierke poézie o Jozefovi Tisovi“.

  Redaktor Sergej Danilov v reportáži povedal:

  „Podmanický v zbierke napísal, že je významným príspevkom k rozšíreniu a prehĺbeniu filozofickej podstaty národných dejín. Našli sme v nej aj takýto verš, na ktorý sme sa ho opýtali: Na stráž! Velí nám vodca, náš Tiso nesmrteľný. Na znak v mene nášho Otca, kročme s odvahou verní. 'To bol literárny prejav vtedajšej doby a je dobré, podľa môjho názoru, že sa to podchytilo,' povedal Podmanický.

  Podľa KRITIKOV ide o fašizoidný produkt so zaslepeným postojom autorov a lacnými propagandistickými textami."

  Túto správu hneď v ten deň prebrala agentúra SITA a dnes už je vyvesená takmer všade, kde sa na nete pohnete. Juch!

  A teraz, milí moji, pozorne si pozrite podčiarknuté časti expresáckej reportáže. Nie sú vám tie slová povedomé? Áno, yetíka si pripíšu tí, ktorí tušili, že tieto slová zahliadli hen tuto na mojom blogu! (Alebo aj tu s celkom bujnou diskusiou.)

  Úprimne, trošinku ma škrie, že pán redaktor Danilov národu povedal, že v knížočke našiel veršík, ktorí pritom odpísal odo mňa. Ale nehnevám sa. Mňa teší, že ma (spolu s Jankom Štrasserom) nazval kritikom. Na túto chvíľu som čakal od chvíle, čo som tomu špinavému chalanovi v škôlke povedal, aby nevyhadzoval piesok z pieskoviska, lebo je to nemorálne, neetické a nezodpovedné. Ak si dobre spomínam, neposlúchol ma, skrčok jeden! Ale aspoň som si rypol a on mi ani lopatkou nepribil.

  Odvtedy som v krvi pote tváre pracoval a hľa, už je to tu. Som kritik. A kto je viac...? :)      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators