20 októbra 2008

Psychohygiena a oslava vidieckych žien


  „Ak by ste na svete a vôbec v celom vesmíre eliminovali prázdny priestor, celý vesmír ostane nie väčší ako moja päsť,“ povedal pred nejakým časom Umberto Eco. Poukazoval na to, že okolo seba máme viac prázdna, ako sa nám na prvý pohľad zdá. Podobne je to podľa neho aj s časom. Nemyslí si, že naše životy sú plné povinností a my nemáme voľnej chvíle. Práve naopak, máme. Stačí vedieť plnohodnotne využívať „časové medzery“.

  AKTUALIZÁCIA: Opravené gramatické chyby a preklepy. Díky Katka ;)

  Posledné týždne som bol hnusný. Viem, nemusíte mi to písať. Už aj tak mi to mnohí povedali priamo do očí. Tvárili sa pritom veľavýznamne a chápavo, akoby čakali, že sa im zdôverím s niečím nesmierne pálčivým. Asi som ich sklamal, pretože som v absolútnej psychickej pohode. Len som si potreboval rypnúť a povedať hlupákom, že sú hlúpi. Bežná psychohygiena.

  Minulý týždeň som nezniesol pohľad na môj mobil. Vláčil som v ňom stovky esemesiek prijatých za posledných desať mesiacov. Už ma ťažili. Vzal som mobil do ruky a použil som fantastickú funkciu, ktorú musí mať každý kondenzátor spomienok – vymazanie obsahu celej zložky. Doručené správy boli za pár sekúnd fuč. Nenávratne. Pochoval som tak spomienky na časy, kedy som bol šťastný a nezrelý (na vzťahy). Časy sa odvtedy zmenili, šťastie a nezrelosť mi ostali...

  Alenka zas našla mäsiarstvo. Majú v ňom krájanú šunku, nie balenú. Ona totiž neobľubuje čerstvé potraviny balené do igelitov. A ani vzťahy na diaľku. Obe sa vraj tvári ukážkovo, no skôr či neskôr ich aj tak chytí pleseň. Chúďa, žije v baraku, kde som ja cez leto zvádzal kruté boje. Na plafóne som mal fosforeskujúce hviezdičky, ona má aj malé srdiečka nakreslené trochu nakrivo. Vraj nemusia byť bezchybné. „Dokonalé srdiečka sa kreslia na základnej škole, prípadne ešte na strednej, ak je dlhá fyzika, ale teraz už nie,“ napísala a mňa to vzalo, keď som jej blog v časovej medzere čítal.

  A potom ten neznámy chalan napísal na pokeci: „Neni tu Babenqaaa, co nastupovala na vlakovej stanici vo Vrutkach na vlak do Ruzomberka, 12:30, blondiinka, kraaasna, biele trikooo, riflee, a ruzovy saaal. PROSIM TA AK SI TU OZVI SAAAA PROSIMM“. A následne som čítal Potmehúta, ktorý hlása, že „zdanlivá normalita obsahuje šialenstvo. Absencia lásky spôsobuje voľný sex a ten spôsobuje absenciu lásky“. A v neposlednom rade Peter Bilý píše, že mu predčasne mäkne mozog a asi trpí mentálnymi menzesmi. Jasné dôkazy, že život je ťažký. Veď už aj to maslo v téglikoch sa ťažko otvára...

  V ťažkom svete treba oslavovať každú maličkosť. Preto chválim tých, čo si v časových medzerách minulý týždeň pripomenuli napríklad Svetový deň vajec, Svetový deň vidieckych žien, Svetový deň monitorovania vody či Svetový deň menopauzy. Ak ste nevyužili tieto príležitosti, tak šup-šup! Tento týždeň nás čaká Deň pôvodných odrôd jabĺk (21. 10.) alebo Medzinárodný deň porozumenia koktavosti (22. 10.).

  Keď už sme pri tom masle, vajciach a jablkách, obtrime sa letmo o minulotýždňovú politickú scénu. Okrem toho, že fantastickými učebnicami v maďarčine si naši vlastenci dávajú vlastencov (ako písal Ján Füle), opozícia sa doslovne chytá každej slamky. Bohužiaľ, každé steblo, ktorého sa dotkne, nepekne obhníva. Veď to, že vláda podporuje prasiatka a kravičky namiesto rodín s deťmi (ako povedal Brocka), môže hnevať len vegetariánov. Rodiny s deťmi ostávajú pokojné, ony totiž tie prasiatka a kravičky budú jesť. Ešteže máme Vladka. On už totiž nie je politikom, on už reční tak múdro ako štátnik. Keby som mal pamäť ako akvarijná rybyčka, tak ho volím za prezidenta zemegule. Ozaj, prečo sa neoslavuje svetový deň akvarijných rybiek?

  A! Pochopil som trochu hypotekárnu a finančnú krízu. Ďakujem.

  V závere chcem vyhlásiť pátranie po brunetke, ktorá bez dovolenia chrápala v mojej posteli na priváte, v čase, keď som tam nebol. Značka: zabudla si si tam dva vlasy, trubeľa.

  To je nateraz všetko. Ďakujem, že ste mi venovali jednu časovú medzeru. (Ak ešte máte trochu nevyužitého času, môžete vzhliadnuť moju doplnenú fotogalériu.) Želám vám úspešný týždeň! :)

  - - - - - -

  Ak sa vám príspevok páčil, upozornite naň aj iných, a to hlasovaním na vybrali.sme.sk.

  - - - - - -

  Práve ste dočítali Browser, pravidelnú rubriku blogu Bútľavá vŕba, ktorá vychádza každý pondelok.

  Pred týždňom sme sa originálne analyzovali slovenské vysoké školstvo.

  Všetky staršie Browsery nájdete tu.

  Chcete sa stať pravidelným čitateľom tohto blogu?

  Pridajte si ho do svojej RSS čítačky, alebo využite e-mailovú notifikáciu.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators