12 novembra 2008

Nie sme prostitútky - robíme to zadarmo :)  AKTUALIZÁCIA (13. 11. 2008 o 9:30): Doplnený stručný obsah pé-dé-efka
  AKTUALIZÁCIA (15. 12. 2008 o 1:48): Pridaný link na menšiu verziu časopisu (6 MB)

  Na tomto blogu som už veľmi dlho nemal nejaký obrázok, ale toto je špeciálna príležitosť. Po nekonečných peripetiách a týždňoch príprav sa nám podarilo vydať prvé číslo univerzitného časopisu Zumag. Chválim sa a dávam vám ho do pozornosti!

  Každý z vás by mal teraz kliknúť pravým tlačidlom myšky tu (alebo tu či predsa len tu) a Uložiť cieľ ako... :) Želám príjemné čítanie a teším sa na prípadný feedback ;)

  Keďže má súbor takmer 18 MB, tak vypichnem „headliny“ z jeho obsahu, aby ste vedeli, či sa vám to oplatí ťahať (áno, oplatí sa :) :

  „Mečiar je Gauner,“ hovorí v rozhovore novinár Eugen Korda (Sme.sk), ktorému sa za mečiarizmu vyhrážali, že zabijú jeho syna a rozmlátili mu auto. Čo si myslí o dnešných novinároch a o Slovenskej televízii, z ktorej musel odísť? (strany 7-9)

  Komplexná diskreditácia vysokých škôl. Kde vidíme problémy dnešného vysokého školstva? Máme veľa škôl? Môže študovať úplne každý? Mali by sme spoplatniť magisterský stupeň štúdia? Máme najväčší počet akademických titulov na svete? (viac na stranách 12-14)

  Svet filmu (recenzia Rallye smrti; profil režiséra Darrena Aronofského – Rekviem za sen), svet literatúry (sen Trumana Capoteho, ktorý bol desať rokov zasnúbený s umelcom Andym Warholom; recenzia Bukowského Najkrajšej žany v meste), svet hudby (Peha; The Age of the Understatement), rozlúčka s Michalom Dočolomanským... Alebo aj o tom, že slona Si-kuanga zbavili závislosti od heroínu... A mnoho iného...

  Zverejnená bola aj šesťmegabajtová verzia prvého čísla Zumagu - ťahať ju môžete tu.

  Poznámka: Minule som
  písal o mojom sklamaní z nečakaného kroku vedenia školy voči redakcii Zumagu. Pre korektnosť dodávam, že sme sa s vedením dohodli na neoficionálnej finančnej podpore.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators