21 februára 2009

Potrebujeme kandidáta obhajujúceho trávu?


  Zástupca šéfredaktora denníka SME Lukáš Fila sa vo štvrtkovom vydaní vo svojom komentári priznal, že názory prezidentských kandidátov na fajčenie trávy sú pre neho sklamaním.

  Okrem iného napísal:

  „Nikto nechce, aby akože prezidenti chválili drogy či súhlasili s ich oficiálnym predajom. Ale aspoň jeden kandidát by mohol mať odvahu nahlas povedať, že držanie marihuany pre vlastnú potrebu nemá byť trestné. Aby tí voliči, podľa ktorých jeden policajný záznam zničí človeku život viac než jeden joint, vedeli, koho v marci odfajknúť.“

  Fila sa odvoláva na štatistiky, podľa ktorých marihuanu vyskúšala asi pätina Európanov. Na Slovensku „v tri roky starom prieskume vyšlo, že vo veku od 15 do 24 rokov skúsila trávu až tretina ľudí“. Preto by si vraj títo ľudia zaslúžili svojho kandidáta.

  Vskutku zaujímavá úvaha. Keby som v nej pokračoval, mal by som si zúfať, že o prezidentskú stoličku sa neuchádza aj pán Slota alebo Cuper. Veď koľko ľudí u nás pije? Majú oni svojho kandidáta?

  Alebo, nemal by kandidovať aj Janušek? Veď takmer každý z nás bol aspoň raz na „zédéeške“ nástenkárom. Alebo Počiatek? Však mnohí Slováci sa počas dovoleniek pri mori vyberú na výlet jachtou. Isto by si svojich voličov získal aj Harabin, lebo nejeden Slovák má v telefónnom zozname aj nejakého Albánca.

  Myslím, že Slovensko nepotrebuje prezidentského kandidáta, ktorý bude hlásať, že húlenie je fajn. A nepotrebujeme ani komentáre, ktoré by takýchto ľudí prezentovali ako odvážnych. Toto totiž nie je otázka odvahy, ale zdravého rozumu...

  - - - - - -

  - - - - - -

  Chcete sa stať pravidelným čitateľom blogu Bútľavá vŕba?

  Pridajte si ho do svojej RSS čítačky, alebo využite e-mailovú notifikáciu.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators