01 apríla 2009

Ako blogovať, ak neviete písať?


  Jonathan Morrow sa zamýšľa či je schopnosť zaujímavo písať špeciálnym talentom, s ktorým sa rodíme a aký má vplyv na kvalitu blogovania. A hoci to ubližuje jeho egu (Morrow sa blogovaním a písaním živí), musí uznať, že stať sa blogerskou celebritou možno aj bez schopnosti jasne formulovať svoje myšlienky. Ako?

  1. Nepokúšajte sa robiť to, čo nedokážete

  Sú ľudia, ktorí sú beznádejní a nech sa akokoľvek snažia, nikdy nenapíšu niečo, čo by nepôsobilo ako dielo neandertálca. Morrow im odkazuje, aby prestali. Ak sa pokúšame o nemožné, iba nás to frustruje. Energiu treba využiť tam, kde sa to oplatí.

  1. Nepoučujte

  Bloger nepíše, aby svojich čitateľov niečo učil. Tí sa totiž na jeho blog neprichádzajú učiť, ale jednoducho preto, aby unikli (prokrastinovali?) od každodenných problémov a rozptýlili sa príbehmi zo života iných. Bloger by preto nemal byť nevyčerpateľnou studnicou múdrosti, ale mal by byť predovšetkým kreatívny a zábavný.

  1. Vyberte si médium, na ktorom môžete zaujať

  Talent k úspechu nestačí. Morrow priznáva, že mnoho ľudí je talentovanejších ako on, ale on je zaujímavejší ako oni. Treba vedieť zaujať (napr. titulkom), jednoducho a pútavo písať – len tak možno získať pozornosť ľudí. Alebo prečo vlastne písať? Veď blogy umožňujú zaujať aj obrázkami, zvukom či videom.

  Každopádne, blogovanie je... fascinujúci fenomén. Tak prečo o ňom nepísať každú stredu? ;)      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators