23 marca 2009

Športovci pre Pravdu neblogujú. Zavádza?


  Denník Pravda má rubriku s názvom Športovci blogujú pre Pravdu. Avšak športovci vôbec neblogujú. Ako to?

  Aj túto sobotu priniesla Pravda článok od trénerky slovenských basketbalistiek Pokey Chatman, ktorý v printovej verzii uviedla pod hlavičkou nepravidelnej rubriky Športovci blogujú pre Pravdu. Podobné príspevky píše ešte napríklad hokejista Richard Lintner či tenista Dominik Hrbatý. Nájdete ich tu.

  Problém je v tom, že v prípade týchto textov nemožno hovoriť o blogovaní. Otázne je, či ľudia z Pravdy o tom vedia a čitateľov zavádzajú pekne znejúcim a moderným slovíčkom, alebo jednoducho nepoznajú skutočný význam pojmu blog/blogovanie.

  Faktom je, že presná definícia blogovania neexistuje a na túto tému sa vedú diskusie. Avšak jestvuje konsenzus, že blogy sú opakovane aktualizované internetové stránky, na ktorých sú príspevky zobrazované v obrátenom chronologickom poradí, teda od najnovšieho po najstarší. Blogovanie je teda vytváranie takýchto stránok.

  Avšak žiadna zo spomenutých osobností športu taký web nemá. Rozhodne teda nemožno hovoriť o blogovaní, ale o obyčajnom dopisovaní. To by ľudia z Pravdy, ktorá prevádzkuje blog.sk, asi mali vedieť...

  - - - - - -

  Podporte tento postreh na vybrali.sme.sk. Ďakujem!

  - - - - - -

  Práve ste dočítali Browser, pravidelnú rubriku blogu Bútľavá vŕba, ktorá vychádza každý pondelok.

  Všetky tohtoročné Browsery nájdete tu.

  Chcete sa stať pravidelným čitateľom blogu Bútľavá vŕba?

  Pridajte si ho do svojej RSS čítačky, alebo využite e-mailovú notifikáciu.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators