06 mája 2009

Bulšit jak hrom :)


  Moja bakalárka bola o blogovaní, konkrétne o slovenskej weblog sfére – a tá téma ma nadchla tak, že sa jej nechcem vzdať. Stále čítam kvantá textov o úspešnom blogovaní, o nových fenoménoch, o častých chybách, o tom, ako s blogom zarobiť. A každú stredu o tom tak trochu píšem. Niekedy váham či nie zbytočne...

  Wabt stále opakuje, že na blogoch je aj tak najdôležitejšia voľnosť a že všetky rady sú zbytočné. Má pravdu, viem.

  A predsa mienim v písaní článkov o blogovaní pokračovať. Nie preto, aby som poučoval a radil, lež preto, že ma to baví. Pretože sa tak niečomu priučím, uvedomím si (aj novinárske) chyby a nedostatky, a možno, keď budem veľký, budem úspešný :)

  Budem full-time bloger a nejaký mecenáš mi za to bude štedro platiť. Budem bohatý, ľudia ma budú spoznávať na ulici a pýtať si podpisy na telo. Hríb si ma pozve pod lampu, aby som distingvovaným jazykom odpovedal na otázku, čo pre blogovanie znamenal rok 1989. A aký mám z toho všetkého okolo nás pocit. Poviem, že dobrý a kým bude Ďuri Kušnierik predstavovať hudobnú skupinu hrajúcu na pokrčenom alobale a vyfúknutých slepačích vajciach, napíšem na svojom iPode ďalší blogpost. Skvelý, ako inak.

  Pubertálni pipíkovia na smeblogu budú chrliť desiatky textov o tom, aký som židák a namyslený sob. Prídu si v tej chvíli strašne dôležití a v diskusii budú čitatelia orodovať nad ich brisknou argumentačnou schopnosťou. Mne budú ukradnutí, budem mať svoju hrdosť – a rodinu, priateľov, šťastie a Audinu.

  Taká bude budúcnosť, hoci si nik nespomenie na tento text, v ktorom som to všetko s bravúrnou presnosťou predpovedal.

  Stredajšie články o blogovaní nie sú zamerané pre tých, ktorí píšu blog ako svoj denníček a na návštevnosti im priveľmi nezáleží. Sú pre tých, ktorí majú (aj) iné ciele – nie väčšie, nie vznešenejšie – jednoducho iné.

  Všetko, čo potrebujete vedieť o blogsfére, nájdete na stránke Blogovanie.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators