20 mája 2009

Čo je SEO?


  SEO, teda Search Engine Optimization je spôsob, ako zlepšiť svoju pozíciu v internetových vyhľadávačoch, a tak si zabezpečiť vyššiu návštevnosť webu.

  Neznie to ako obzvlášť sexy téma, ale ak chceme hľadať cestu k úspešnému blogovaniu, musíme začať práve tu. Ľudia totiž internetové vyhľadávače používajú dennodenne, a práve vďaka ním sa môžu dostať aj na váš blog. To ho ale nemôžete mať zastrčený niekde na 36. podstránke Gúglu...

  Vyhľadávače pomocou tzv. robotov "skenujú" internetové stránky (ale aj textové dokumenty, pdf...), indexujú ich, ukladajú ich do databázy a podľa nejakých kritérií ich zoradia. Tieto kritéria nepoznáme úplne, sú tajomstvom, ale vieme ich s vysokou pravdepodobnosťou predpokladať. Ak ich dokážeme popísať a následne využiť, naša pozícia vo vyhľadávačoch môže stúpnuť – a teda následne aj návštevnosť blogu.

  Nejde o jednoduchú úlohu, ktorú môžeme vykonať jednorázovo, zo dňa na deň. Je to dlhodobý proces úprav, na ktorý budeme myslieť pri ďalšej práci na blogoch – pri vytváraní štruktúry blogov, pri vkladaní odkazov, pri písaní titulkov atď.

  Na SEO sa budeme v ďalších článkoch o blogovaní často odvolávať. Kto sa chce dozvedieť viac už teraz, mohol by začať študovať napríklad na Wikipédii.

  Všetko, čo potrebujete vedieť o blogsfére nájdete na stránke Blogovanie.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators