27 mája 2009

Nový blog o blogovaní


  Už dlhšie vediem vnútornú diskusiu o tom, či texty o blogovaní je vhodné uverejňovať na tomto webe. Mám totiž pocit, že pôvodných čitateľov Bútľavej vŕby, tieto technicko-informačné články priveľmi nezaujímajú. Preto prichádza malá zmena – vytváram nový špecializovaný blog.

  V týchto dňoch spúšťam do prevádzky svoj druhý web: Blogovanie – všetko o blogoch. Ešte pred mesiacom by som úvahy o druhej stránke odmietal, pretože som bol presvedčený, že chcem venovať všetku energiu do budovania silnej Bútľavej vŕby. Stredy o blogovaní však podľa môjho názoru narúšali jej pôvodnú koncepciu a tematiku, preto som sa rozhodol publikovať na dvoch miestach súčasne.

  Vytvorenie nového blogu nemá oslabiť postavenie Bútľavej vŕby, práve naopak. Má zvýšiť jej atraktivitu a prehľadnosť.

  Pozri tiež: Je lepšie mať jeden blog o odlišných témach, alebo viacero špecializovaných blogov?

  Bútľavá vŕba tak bude aktualizovaná vždy aspoň dvakrát týždenne – v pondelok rubrikou Browser a v piatok citátmi týždňa. Nový blog bude aktualizovaný minimálne raz za týždeň, pričom sa bude špecializovať na články o blogovaní, písaní, občianskej žurnalistike a webdizajne. Pri tvorbe budem čerpať skúsenosti a vedomosti, ktoré som získal pri písaní bakalárskej práce o slovenskej weblog sfére. Blogovanie – všetko o blogoch sa bude usilovať monitorovať dianie na slovenskej a svetovej blogsfére a odkazovať na zaujímavé články svetových odborníkov.

  Samozrejme, pripravujú sa aj novinky a zaujímavosti, ktoré budú postupne realizované.

  Neváhajte preto a pridajte si tento nový blog do svojej RSS čítačky!      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators