18 mája 2009

Tcc! Že Bc!


  Zajtra mám štátnice. Nebudem z toho robiť drámu ani senzáciu. Nebudem sa priznávať k tomu, čo viem a čo vôbec nie. Vymenovávanie jedného i druhého by bolo zdĺhavé a nudné. Nebudem ani opakovane ochkať nad podivnou konšteláciou štátnicových téz, z ktorých ani za toho oného neviem vyčítať, či naozaj študujem žurnalistiku, alebo skôr filozofiu, bioetiku a religionistiku.

  Úvod, jadro i záver tohto príspevku chcem venovať výzve, aby ste sa za mňa modlili u permoníkov, dvanástich mesiačikov, všakovakých bohov (egyptských nevynímajúc) a vesmírnych ľudí. Spoločne to zvládneme, šmaríme tony kníh a poznámok pod posteľ a budeme sa zas poctivo venovať blogovaniu. (Posledné týždne to tu nestálo za veľa :)

  A budeme sa tváriť, že nemám pred menom žiadne nezmyselné a bezvýznamné Bc.   1 komentárov:

   wabt povedal(a)...

   Nebudem uvažovať nad tým, či tie spomínané tézy naozaj potrebuje zvládnuť žurnalista, skôr áno ako nie, lebo potrebuje dôkladné všeobecné vzdelanie, rozhľad a orientáciu v ľudskej histórii, aby videl smerovanie.. lebo škola ti môže dať len základ, nech je akokoľvek vysoká, život, aj profesiu budeš musieť zvládať trvalým samoučením... :)

   Skúška je aj tak len "bodka za správami", tá ťa už veľa nenaučí, maximálne poučí...

   Tak neváhaj a skoč do Bc.. je to prvý krok k ďalším métam :)

   Držím palce a modlitba? Stačí Otče náš, potichu?

   Zverejnenie komentára

      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators