09 mája 2009

Ty kokso, eurovoľby


  „Terminátor je dnes kalifornským guvernérom. Môže byť niečo surrealistickejšie?“ spýtal sa svojho času jedinečný režisér Tim Burton. „Môže,“ odpovedali karpatské regionálne špičky pri príprave na voľby do Európskeho parlamentu. Česká ČSSD nominovala herečku Kateřinu Brožovú, hodnotovo a intelektuálne vyprahnutá SDĽ postavila na tretie miesto svojej kandidátky „slobodného umelca“ Ibrahima Maigu. Čo k tomu dodať? Nič, len so sykavkami zaerdžať ako čierna bača: „Ty kokso!

  Toto už nie je surrealizmus. Ani morbídny Burtonov humor sa nechytá. Maiga je zrejme nová krv, ktorá má na našej politickej scéne nahradiť automobilových pretekárov, starnúce hokejové legendy a Rafaja. Tá Brožová má aspoň využiteľné prednosti.

  Dnes som si pozeral zoznam zaregistrovaných kandidátov do eurovolieb, ktorý sme mali v poštovej schránke. K tejto veci treba napísať ešte dve zásadne poznámky:

  1. Niet koho voliť.
  2. Ten škodoradostný humorista, ktorý robil nepochopiteľnú grafickú úpravu zoznamu by mal byť súdený za protištátnu činnosť. Neviem, na čom tie byrokratické psoty fičia, ale Rubikova kocka mi pripadá prehľadnejšia ako tento plátok.

  Vidíme sa 6. júna pri urnách. Uvidíme, aký popol vysypeme do Bruselu.      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators