25 januára 2010

Fico vyhral nad Hlinovou demonštráciou


  Cez víkend sa v Bratislave uskutočnila vraj najväčšia protivládna demonštrácia. Mala vyslať jasný signál do ostatných regiónov Slovenska. Nepodarilo sa.

  „Máme radi túto krajinu, záleží nám na jej budúcnosti, a preto chceme skoncovať s touto vládou.“ Také posolstvo malo vyslať zhromaždenie na Námestí SNP v Bratislave. Hoci mali organizátori a opozícia sympatie médií, apatia a znechutenie v spoločnosti zostáva. Dôvodom nie je to, že prišlo menej ľudí, ako predpovedali Facebookovské preferencie. Jadro problému sa nachádza inde.

  V prvom rade, vôbec nešlo o demonštráciou, ale o čistokrvnú predvolebnú kampaň so všetkým, čo k tomu patrí. Akurát na klobásky a guláš si ešte nejaký čas počkáme. Rozhodne nebola lepšia len preto, že Čečota a Stašáka nahradili Živé kvety. Nebola iná ani tým, že pravica sa naoko zjednotila. A ľudí neohúrila ani tým, že ju organizoval človek z ľudu, Alojz Hlina.

  Hlina je osobnosť plná otáznikov. Jeho „guerilla billboardy“, blokády korunované súťažou capture the flag, či vyjadrenia o dobývaní Ríma, zaváňajú militantnou spupnosťou a arogantnou rebéliou. Ide o prejavy mediálne síce lákavé, ale rozhodne nie nasledovaniahodné. Takto sa neprejavuje sedliacky rozum, ktorým sa Hlina pýši.

  Podnikateľ Hlina tvrdí, že cieľom protestov je vyslať jasný signál pre celé Slovensko. Možno by bolo dobré vytriezvieť z naivity a uvedomiť si, že zvyšok Slovenska sa len pramálo stotožňuje s (modrou) Bratislavou. A že Dzurinda s Csákym na tribúne nevyvolajú revolúciu.

  Jediný jasný signál ľuďom tu spomedzi politikov v poslednom období vyslal Robert Fico na štvrtkovej a piatkovej tlačovej konferencii. A ten v ľuďoch ostane až do júnových volieb.


      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators