09 marca 2010

Aspoň jeden článok obhajujúci Ficove MDŽ


  Ženy, ktoré včera prišli pred Úrad vlády, si sťažujú, že ich sexistické vtipy urážajú a že vláda zabudla na pôvodný zmysel MDŽ. Pravdou však je, že tak, ako Fico zneužil ich sviatok na vlastnú kampaň, tak oni zneužili jeho trápnosť na presadzovanie vlastnej politiky.

  Premiér zorganizoval estrádne turné, ktoré bolo po prvé minimálne také dobré ako vysielanie Slovenskej televízie a po druhé bolo nevýslovne gýčové. (Áno, tieto dve tvrdenia nie sú vo vzájomnom rozpore.) Aktivistky mu vo svojom otvorenom liste odkázali, že nechcú byť predmetom jeho osobných vyznaní, a preto si ich má nechať „pre svoje blízke a blízkych“. Ignorovali pritom, že podujatia neboli vôbec určené im, ale patrili priaznivcom Smeru.

  Fico vraj svojím ponímaním MDŽ ide proti tomu, čo všeobecne uznáva Európska únia. Ale bodaj by nie. Bruselskí úradníci sa totiž už dávno neusilujú len o účinné uplatňovanie ženských práv, v ktorom má aj Slovensko závažné nedostatky, ale zachádzajú omnoho ďalej. Určujú nám, ako máme rozprávať (podľa nového newspeaku máme zabudnúť na oslovenia „pani“, „slečna“ alebo na slová ako „man-made“, jazyk by mal byť gendrovo neutrálnym hermafroditom). Tvrdia, že so sexuálnym obťažovaním sa nestretávame len na pracoviskách, ale vraj je ním aj to, keď muž osloví v bare neznáme dievča. S úplnou vážnosťou uvažujú o politicky korektnej Biblii a o tom, že by na semaforoch nemal svietiť len panáčik-chlap, ale aj panáčička-žena. Niet divu, že sa Fico neradí takýmito odporúčaniami Bruselu. Našťastie.

  Zástupkyne ženských hnutí chcú, aby sa im premiér ospravedlnil za sexistické vtipy, ktoré ich urážajú a vraj len pomáhajú šíriť rodovú nerovnosť. Ak sa niekto na vtipoch nezabáva, to ešte nie je žiadna dráma. Ak je ale niekto tak úzkoprsý, že sa kvôli žartom uráža a chce ich vytlačiť z verejnosti, tak to už, milé dámy, prestáva byť naozaj sranda...


      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators