29 novembra 2010

Ja už nemám náckov medzi priateľmi. A čo ty?


  Pred týždňom som si z roztopaše zašiel na facebookovskú stránku Naše Slovensko, aby som dal zas a znovu Facebooku vedieť, že stránka je rasistická a treba ju zrušiť. (No a čo, každý z nás má nejakého koníčka.) Popri tejto bohumilej činnosti som si ale všimol, že medzi fanúšikmi stránky je šesť mojich facebookovských priateľov.

  Nuž čo, vravím si, pošťukali, čo nemali, a v slepej nádeji, že je to stránka velebiaca krásy slovenskej prírody, klikli na lajk. To nič, stáva sa. Človek stúpi do hovna, ani nevie ako. Hneď som týmto nešťastníkom napísal správu, v ktorej som ich upozornil, do akej žumpy sa dostali, a že by bolo rozumné a správne z nej rýchlo odísť.

  Traja známi stránku opustili, traja v nej ostali (z nich mi jedna naivná slečinka začala vysvetľovať, že neviem, ako sa veci majú, že som „úplne postavený na hlavu“ a priznala sa mi, že má medzi nimi zopár priateľov, ktorí sú normálni a majú len iné názory).

  Rozhodol som sa, že tým trom hejslovákom, ktorí ostali fanúšikmi stránky Naše Slovensko, zruším virtuálne priateľstvo na Facebooku.

  Nie preto, že by som to považoval trest. Veď ja ich nechcem trestať. Ani preto, že by som sa ich bál. Nie sú to žiadni holohlaví magori s vytetovanými hákovými krížmi, ktorí by mohli účinkovať vo filme Svorka bielych vlkov. Jednoducho nechcem medzi priateľmi ľudí, ktorí sympatizujú s kotlebovcami.

  Marián Kotleba je chumaj. (Áno, na slovenskej politickej scéne nie je jediný, ale to nie je poľahčujúca okolnosť.) On a jeho kumpáni sa neštítia hovoriť o cigáňoch ako o parazitoch. So sentimentom spomínajú na protižidovské zákony z čias druhej svetovej. Homosexuálov chcú vytesniť na perifériu, hoci tam patria oni sami. V médiách ich označujú ako extrémistov, ale bez výčitiek ich môžeme považovať za náckov. Odpusťte a pochopte, že náckov nechcem medzi priateľmi.

  A čo vy? Koľko vašich priateľov dáva na Facebooku palec hore Kotlebovi a jeho dezorientovaným kamošom? Urobíte s tým niečo?

  Ak sa vám článok páčil, podporte ho na vybrali.sme.sk a pozrisi.sk. Ďakujem.


      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators