28 decembra 2010

10 strelených správ roka 2010


  Pri triedení myšlienok v hlave, poznámok v debilníčku a príspevkov na Twitteri som objavil kadečo. Cez víkend som napríklad predstavil 10 najlepších citátov, na ktoré som v uplynulom roku narazil. Dnes si zaspomíname na 10 najbláznivejších správ.

  1. Pôjdeš do basy. Aj s bicyklom!

  Pred newyorský súd sa za rýchlu jazdu na bicykli postaví Juliet Breitmanová. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby Juliet nemala iba päť rokov. Podnet na stíhanie podala akási Claire Menanghová, ktorá podľa vlastných slov utrpela vážne zranenia po tom, ako ju Juliet v apríli 2009 zrazila na chodníku. Podľa sudcu neexistuje dôkaz o tom, že by malú Juliet zbavoval jej vek „zodpovednosti za nebezpečnú jazdu bicyklom“.

  2. Brazílsky Robin Hood

  17-ročný mladík chcel prepašovať do brazílskeho väzenia mobilné telefóny. Zvolil nekonvenčný spôsob: pripevnil ich na hroty šípov a strieľal ich z luku. Podarilo sa mu vystreliť najmenej štyri telefóny, na ktoré čakali väzni na druhej strane múru, keď jeho plán zlyhal. Jeden zo šípov totiž zasiahol policajného strážcu do chrbta. Strážca našťastie nebol vážne zranený, pretože mobil pripevnený k hrotu náraz zmäkčil.

  Best of hovadiny z webu

  Pri potulkách po internete som objavil viaceré vychytávky, ktoré by rozhodne nemali byť zabudnuté
   Najhovadskejšia vec, ktorú si môžete kúpiť, je podľa mňa škrabka na gule. Je navrhnutá z jemného materiálu, 23-centimetrová rúčka prekoná aj ťažké prekážky (napr. pivný pupok) a môžete ju umývať v umývačke riadu. Proste hit!
   Živnostníkom roka sa stal jednoznačne Petr (24), ktorý poskytuje lekcie orálneho sexu. Ocenenie získava za to, že je to muž s veľkým srdcom a svoje know how ponúka dievčatám zadarmo. Charakter.
   Cenu za umný bytový dizajn získava architect Gary Chang, ktorý vie v garzónke vytvoriť až 24 rôznych izieb. Aj keď jeho nápad asi nezaujme Jána Figeľa, môže byť inšpiráciou pre desaťtisíce ľudí tlačiace sa v panelových králikarniach.
   Poetickým počinom sa v ťažkej konkurencii pre mňa stala skladba Dary Rolinsovej Mon Amour. Keď spieva, že je "krotká dvojbodka, krutá je samotka", celé moje ja je dojaté a plne sa sústredí, aby som si náhodou necikol. Skúsene dodáva, že "v lete sa všetko kazí rýchlejšie... aj dievčatá".

  3. Zrušte monarchiu a predajte labute

  Briti radili svojej vláde, ako by mala šetriť. Medzi tisíckami návrhov sa našli skutočné lahôdky: kráľovná by mala predať svoje labute na mäso, poslanci by mali pracovať zadarmo, väzni by mali šliapaním vyrábať lacnú energiu. K tomu by bodlo zrušenie monarchie a pestovanie zeleniny na strechách verejných budov. Najvtipnejšie na celej správe je, že britský minister financií v auguste povedal, že sa budú všetkými tipmi seriózne zaoberať.

  4. Cintoríny v kríze

  Američania nechávajú svojich zosnulých stále častejšie spaľovať, čo znižuje záujem o cintoríny. Hrobári sa preto snažia prilákať klientelu nevšednými metódami: organizujú na cintorínoch koncerty, grilovačky, básnické dielne, výstavy a prechádzky spojené s poznávaním vtákov. „Privedie to ľudí bez toho, aby šlo o niečo desivé. A keď si to tu užijú, možno si povedia, že by tu chceli mať svoju rodinu,“ povedal správca cintorína v Hartforde.

  5. Menej ako 55 milimetrov

  Bežná dĺžka hranoliek je 55 milimetrov, v lete však médiá varovali, že tento rok budú až o jeden centimeter kratšie. Dôvodom je menšia veľkosť zemiakov spôsobená horúčavami a veľkým suchom. Či boli tieto predpovede správne, sa môžete presvedčiť sami.

  6. Krízu spôsobil Hitler

  Vysoké horúčavy neuškodili len zemiakom, ale aj niektorým gréckym politikom. Tí tento rok hľadali vinníkov za svoje ekonomické problémy a ukázali prstom aj na Nemecko, ktoré vraj obralo Grékov počas druhej svetovej vojny o peniaze. „Gréci nikdy nedostali kompenzácie za následky, ktoré im spôsobila nacistická okupácia,“ povedal podpredseda gréckej vlády Theodoros Pangalos. „Odniesli zlato, ktoré bolo uložené v Gréckej národnej banke, odniesli naše peniaze a nikdy ich nevráti,“ dodal.

  7. Sľúbte nám, že sa nezabijete

  Za prvých päť mesiacov tohto roku spáchalo v spoločnosti Foxconn desať zamestnancov samovraždu. Najväčší svetový výrobca elektroniky preto požiadal svojich zamestnancov, aby s tým prestali. „Sľubujem, že seba ani nikoho iného žiadnou extrémnou formou nezraním,“ písalo sa v liste, ktorí musia podpísať všetci zamestnanci. Sankcie pre toho, kto by sa úspešne zasamovraždil, nie sú dodnes známe.

  8. Putinove študentky

  Dvanásť moskovských študentiek žurnalistiky nafotilo erotický kalendár, v ktorom blahoželali premiérovi Putinovi k jeho 58. narodeninám. V kalendári sú nápisy ako: „Uhasil si lesné požiare, ale ja stále horím" alebo „S rokmi si stále lepší“. Viacerí naši politici sa od zverejnenia tejto informácie cítia ako od macochy a majú ťažké srdce na slovenské katedry žurnalistiky.

  9. Ivanovičovej jogurt

  Zo športu sa do tohto prehľadu dostala len jedna správa, a to priamo z tretej cenovej. Srbská tenistka Ana Ivanovičová sa na turnaji v rakúskom Linzi dostala do kurióznej situácie. Pred zápasom si dala jogurt a na kurte ju chytila hnačka. Keďže sa na toalete zdržala, rozhodca pripísal gem jej súperke. Ivanovičová ale nakoniec zápas aj tak vyhrala.

  10. Anča a jej srdiečka

  Na záver správa z domova. Hoci Anna Belousovová prehrala boj s Jánom Slotom o predsednícku stoličku v SNS, je spokojná a vyrovnaná. Počas snemu, na ktorom sa rozhodovalo o jej budúcnosti v strane si kreslila na papier srdiečka a kvetinky. Vraj jej psychológ povedal, že to robia šťastní ľudia.

  Ak sa vám tento výber správ páčil, podporte ho na vybrali.sme.sk a pozrisi.sk. Ďakujem.


      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators