04 apríla 2011

Odkaz študentom Trenčianskej univerzity


  Keď Richard Rybníček povedal, že Trenčianska univerzita je zlá, nikoho triezveho tie slová neprekvapili a urazená reakcia rektora Ivana Kneppa, ktorý pohrozil presťahovaním školy do iného mesta, celej udalosti dodala len punc írečitej slovenskej malosti.

  Veď čo také Rybníček povedal? Dnes, keď je oprávnene zdôrazňovaná kríza slovenského vzdelávania, by si podobný výrok mohol dovoliť azda ktorýkoľvek primátor a starosta na Slovensku – keď už nie na účet celej univerzity, tak minimálne na adresu konkrétneho pracoviska či katedry v jeho meste (napríklad sociálna práca).

  To, že ostatní primátori mlčia, nás o opaku nepresvedčí, najmä ak vieme, ako býva akademická chobotnica zrastená so samosprávami. V prípade Rybníčka si aspoň môžeme povedať, že nový trenčiansky primátor je priamy a kritický preto, lebo nerobí s vedením školy žiadne špinavé kšefty a jeho rodinní príslušníci vďaka nemu nemajú zabezpečenú expresnú cestu k titulom.

  Ešte pred 11 mesiacmi sám novozvolený rektor Kneppo priznal, že univerzita je „čiernou ovcou medzi slovenskými vysokými školami“. Chce nám teraz nahovoriť, že za tak krátky čas sa situácia radikálne zmenila?

  Študenti Trenčianskej univerzity sú vraj sklamaní z primátorovho neseriózneho prístupu. Nezainteresovaný divák ale musí byť skôr sklamaný z dialektiky študentov, ktorí zo zlého mena svojej školy vinia výlučne jej bývalé vedenie, politické machinácie a konšpiráciu médií. To je argumentácia hodná anonymov v internetových diskusiách, nie vysokoškolákov.

  Článok môžete podporiť na vybrali.sme.sk a pozrisi.sk. Ďakujem. 


      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators