25 apríla 2011

Taká malá propaganda


  Dokument Mareka Kuboša Taká malá propaganda som videl prvýkrát asi pred štyrmi rokmi a odvtedy má pre mňa zvláštny význam. Bližšie predstavuje fungovanie Slovenskej televízie za čias riaditeľa Igora Kubiša a šéfredaktorky Hany Pravdovej (áno, tej, ktorá dnes vychováva nové generácie novinárov na Fakulte masmediálnej komunikácie v Tranve).

  Spôsob, akým vznikal pozitívny obraz Slovenska za vlády Vladimíra Mečiara, odhaľuje divákom bývalý redaktor STV Jozef Brezovský (dnes je členom redakcie dvojmesačníka Nižnianske ozveny a aj blogerom). Je to človek bez chrbtovej kosti, ktorého bavilo manipulovať a klamať ľudí. Je to človek, ktorého môžete zo srdca neznášať a snáď vám to nik nebude mať za zlé.

  Veľmi som sa potešil, keď som objavil Takú malú propagandu na YouTube. Dúfam, že tento dokument nikto nikdy nestiahne pre ochranu autorských práv alebo z iného dôvodu. Mal by ho totiž vidieť každý. Naozaj každý.   2 komentárov:

   Marian povedal(a)...

   neferove je, ze vedenie vyuzilo na tvorbu propagandy takychto ludi, tym druhym nedalo prilezitost. Ale celkom presne nechapem, preco by ten clovek mal byt klamar bez chrbtovej kosti. "Korekciu svetla" predsa robi kazdy jeden pravnik, ktory sa snazi, aby jeho klient vyznel pred sudom najlepsie v ramci moznosti; kazdy jeden politik, lebo kazdy zvyraznuje silu vlastnych postojov na ukor opozicie; kazdy jeden tvorca reklamy, lebo v reklame su vzdy len same pozitivne info, kazdy jeden retor, lebo sa roky ucil ako presviedcat ludi. Pekna hudba a silne slova su sucastou kazdej firemnej prezentacie, atd atd..... je proste uplne prirodzene, ze sa clovek snazi ziskat na svoju stranu ineho cloveka a vyuziva pri tom svoje moznosti. Na tom nic zle nie je. Zle je, ak niekto dovoli, aby toto vsetko tieklo len jednym smerom.

   karolina povedal(a)...

   on sa uplne tesi z toho, ako male dieta, ze sa moze hrat s ludmi a manipulovat. krasna sonda.
   .
   super Filip. dik

   Zverejnenie komentára

      
     Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Dcreators